Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (DPD Pick UP) już od 200,00 zł.
Zwroty/wymiany i reklamacje

 

Zwrot produktów

FORMULARZ ZWROTU

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ustawy d dnia 30 maja 2014  w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty dostarczenia zamówionego towaru, masz prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Dotyczy to wyłącznie sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się tylko do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. 

Zwracany produkt nie może nosić śladów używania - każdy element musi być kompletny i fabrycznie zapakowany, towar dostarczony w oryginalnym opakowaniu w stanie niezmienionym. W przypadku niespełnienia tego warunku, produkt nie zostanie przyjęty.

Zamówienia odbierane osobiście opłacane na miejscu nie podlegają zwrotowi.

Przy zakupach stacjonarnych nie przyjmujemy zwrotów.

 

Jeżeli chcesz dokonać zwrotu produktu:

  1. Poinformuj nas o tym drogą mailową e-mail: admin@shuluv.com .Odeślij zakupiony produkt w nieuszkodzonym stanie i w oryginalnym opakowaniu wraz z PARAGONEM i całą jego zawartością na adres: SHULUV WIŚNIEWKO 25 06-500 MŁAWA . Przesyłka zwrotna jest realizowana na Twój koszt.
  2. Dołącz do przesyłki pisemne oświadczenie, w którym zawrzesz:   imię i nazwisko,    nazwę zwracanego produktu,     numer zamówienia a także numer konta,   na które zostanie przekazany zwrot pieniędzy. Podpisz oświadczenie. 
  3. Jeżeli odnotujemy  przeciwwskazania dotyczące zwrotu, na Twój adres email prześlemy informację . Jeśli zwrot został zaakceptowany, na załączony numer konta w ciągu 14 dni zostanie dokonany zwrot pieniędzy, a zamówienie zmieni status na "zwrócone".

 UWAGA!!! Prosimy nie oklejać kartonów od butów taśmą, powoduje to zniszczenie opakowania, które jest częścią zakupu- oklejonych kartonów nie będziemy otwierać- będą zwracane do kupującego.

Jeżeli Twój zwrot produktu zostanie odrzucony (ze względu na uszkodzenie produktu lub oznaki użytkowania), przekażemy Ci na wskazany adres email informację o nieprzyjęciu zwrotu produktu. Na wskazany adres zwrotny odeślemy produkt, pokrywając koszt przesyłki.

 

Jeśli chcesz wymienić produkt:

Prosimy o e-mail w celu rezerwacji pary, na którą chcesz wymienić. Do zwracanej przesyłki prosimy załączyć kartkę z informacją na jaki model i rozmiar wymieniamy oraz numer zamówienia. 

 

Rękojmia

 

Uwaga: prosimy o zachowanie dowodu zakupu (paragon lub faktura)  aż do momentu zakończenia okresu gwarancyjnego - stanowią one podstawę do zgłaszania reklamacji.

 Rękojmi podlegają wyłącznie wady ukryte, powstałe z winy producenta w obuwiu nieużytym.

Nie podlegają rękojmi :

naturalne zużywanie obuwia, uszkodzenia mechaniczne, obicia, otarcia, uszkodzenia wynikłe ze złego dopasowania obuwia do stopy, wady jawne widoczne w dniu zakupu, wygoda obuwia, systemy pneumatyczne oraz elementy ozdobne.

W przypadku naprawy wad ukrytych, Klient nie może żądać zwrotu gotówki.

Reklamacje

 

Przed odebraniem przesyłki zawsze sprawdź, czy nie uległa uszkodzeniu w transporcie. Jeżeli opakowanie posiada widoczne uszkodzenia zewnętrzne, zalecamy odmówienia przyjęcia przesyłki, a następnie skontaktowanie się z nami pod numerem telefonu: +48888777829.

Po opłaceniu kwoty pobrania i pokwitowaniu odbioru paczki istnieje możliwość otwarcia paczki w obecności kuriera - w przypadku stwierdzenia niezgodności, sporządzany jest protokół rozbieżności, który stanowi podstawę późniejszej reklamacji.

Jeżeli zakupiony towar okazuje się mieć wady fabryczne lub jest niezgodny z opisem, prosimy o postępowanie zgodnie z poniższą procedurą reklamacyjną:

  1. Zgłoś telefonicznie lub mailowo chęć złożenia reklamacji. Prześlemy Ci druk reklamacyjny z instrukcją wypełnienia. Towar wraz z wypełnionym drukiem reklamacyjnym oraz dowodem zakupu odeslać na adres SHULUV Wiśniewko 25, 06-500 Mława
  2. ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie o wyniku postępowania reklamacyjnego.
  3. Jeżeli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, w ciągu 14 dni roboczych od dnia podjęcia decyzji, zrekompensujemy poniesione przez Ciebie koszty poprzez: naprawę reklamowanego produktu, przesłanie nowego egzemplarza produktu lub zwrot pieniędzy ( w przypadku płatności kata zwrot środków wykonywany jest na kartę)
  4. Jeżeli reklamacja zostanie uznana za nieuzasadnioną, przekażemy Ci szczegółowe uzasadnienie podjętej decyzji i w ciągu 14 dni roboczych odeślemy na nasz koszt reklamowany produkt.

 Reklamacje CZYSTEGO obuwia przyjmowane są za okazaniem dowodu zakupu.

W razie wątpliwości, zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: admin@shuluv.com lub telefonicznie: +48888777829. Udzielimy Ci wskazówek, jak szybko i bezproblemowo przeprowadzić reklamację.

 

 

ZASADY UŻYTKOWANIA I KONSERWACJI OBUWIA

- zanieczyszczone obuwie należy oczyścić wilgotną szmatką lub gąbką, wysuszyć i dopiero wówczas konserwować, - przemoczone obuwie wymaga wysuszenia w temp. pokojowej (z dala od pieców i grzejników) -

-buty ze skory zamszowej i tworzywa pokrytego flockiem nie moczymy, zabrudzenia wyczesujemy specjalną szczoteczką do obuwia zamszowego...

na wysuszone wierzchy skór licowych i brzegi spodów obuwia, należy nanieść niewielką ilość środka konserwującego na bazie wosku, najlepiej w kolorze wierzchu, a następnie wypolerować, - ze względu na naturalne wykończenie skór, do konserwacji nie zaleca się past samopołyskowych (na bazie rozpuszczalników mogących uszkodzić powłokę), - przed nałożeniem następnej warstwy pasty należy zmyć poprzednią,

-Nie pierzemy obuwia w pralce! Wszelkie zabrudzenia powinny być usuwane niezwłocznie, co uniemożliwia wniknięcie zabrudzenia w tworzywo i jego utrwalenie. 

-Obuwie powinno być przechowywane w kartonie, co jakiś czas wietrzone. Skóry lakierowane i obuwie z tworzywa Mel Flex może przejmować kolor z otoczenia, nalezy dbać by nie miało kontaktu z barwnikami. 

 

- obuwie ze skór przycieranych, welurowych i nubukowych i pokrytych tworzywem "flock" należy czyścić wyłącznie specjalnie do tego przeznaczoną szczoteczką lub mocno wyciśniętą, zmoczoną tkaniną. Obuwie z tych skór można odświeżać środkami konserwującymi w aerozolu, przeznaczonymi do odpowiedniego rodzaju skór wierzchnich, - zakładaj i zdejmuj obuwie zawsze rozsznurowane, - sznuruj obuwie, a unikniesz przetarcia i osiadania zapiętków, - wymiana elementów wymiennych w obuwiu (fleki, wyściółki, sznurowadła itp.) należy do obowiązków użytkownika w ramach okresowej dbałości o wyrób.

WŁAŚCIWOŚCI MATERIAŁÓW ZASTOSOWANYCH DO PRODUKCJI OBUWIA

Informujemy, że właściwością skór naturalnych jest ich przemakanie, w przypadku użytkowania obuwia na mokrej nawierzchni lub w czasie opadów. Cechą obuwia wykonanego ze skór z włosem na zewnątrz, jest wycieranie się okrywy włosowej z elementów wierzchów. Skóry lakierowane charakteryzują się mniejszą odpornością na wielokrotne zginanie, w stosunku do skór z licem naturalnym, co nie stanowi wady towaru. Przetarcia spodów ze skór naturalnych podeszwowych wynikają z właściwości fizycznych tego typu skór - norma PN 86/0-91011. Naturalną cechą obuwia wykonanego bez podszewek, jest ich farbowanie w przypadku zawilgocenia (także w wyniku pocenia). W obuwiu podszewkowym ze skór naturalnych i barwionych w ciemnych kolorach, może wystąpić farbowanie. Decydując się na zakup tak wykonanego obuwia, należy mieć świadomość ewentualnego zabarwienia skarpet czy rajstop w czasie użytkowania. Nieodpowiednia konserwacja obuwia może powodować tzw. „złuszczanie się” wierzchów obuwia. Sprzedawca nie odpowiada za niewłaściwe dopasowanie obuwia do rozmiaru, tęgości i wymagań stóp użytkownika oraz związany z tym dyskomfort. Wyściółki laminowane i nabłyszczane (tj. pokrywane kolorem, którego produktem końcowym jest wyściółka błyszcząca i barwna) w kontakcie ze stopami i w konsekwencji ich potem, mogą się odbarwiać. Rozjaśniania i cieniowania, naturalne ślady a także zmiany fizyczne jak zgniecenia, otarcia, zabrudzenia, zakaleczenia lica, nie stanowią wady. Ewentualne różnice i niedoskonałości w skórze, plamy powstałe od wody, lekkie odbarwienia lub łuszczenia lica, nie wynikają z wady produktu lecz jego naturalnych właściwości. Prawdziwa skóra, jeżeli przez dłuższy czas poddawana jest działaniu różnych czynników zewnętrznych, może się odbarwiać. Trwałość i niezmienność danego koloru, nie jest zagwarantowana przez żadnego producenta. Cechą towaru wykonanego z weluru lub zamszu, jest częściowe odbarwienie zewnętrznej powierzchni wierzchów i właściwość ta nie stanowi niezgodności towaru z umową. Obuwie, w którym wykonane zostały spody w części lub całości ze skór miękkich - wierzchnich, nie podlegają reklamacji na okoliczność przetarcia. Tego typu obuwie należy użytkować w warunkach nie sprzyjających nadmiernemu ścieraniu np. w pomieszczeniach zamkniętych lub na zewnątrz, ale na gładkiej nawierzchni. Elementy ozdobne (klamry, guziki, cekiny, kamyki itp.) nie podlegają reklamacji. W obuwiu o wydłużonych czubach mogą powstawać załamania nosków, co nie stanowi wady wyrobu lecz wynika z braku wypełnienia tej części obuwia balastem (wata, lignina, papier itp.)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl